Central Europe Information Central Europe Information » »

Tytuł:
Polska Jedność Szlachecka
Polska Jedność Szlachecka
WWW:
http://www.pjspol.com
Tagi:
szlachta, badania genealogiczne, ochlokracja, herb, polska jedność szlachecka, wolna elekcja, szlachcić, szlachta, szlachectwo polskie, jedność szlachecka, polska szlachta
Opis:
Polska Jedność Szlachecka "PJS" Polska Jedność Szlachecka (PJS) została powołana 3 sierpnia 2020r. Jedynym celem Polskiej Jedności Szlacheckiej jest bezwarunkowe wdrożenie postanowień Konstytucji 3 maja 1791, a w szczególności poprzez realizację art. VII – doprowadzenie do Koronacji Królewskiej prawowitego następcy tronu lub Wolnej Elekcji. "Chcemy by wrócił, bo w królu widzimy ojca narodu, strażnika prawa i tradycji". Pjspol.com, biuro@pjspol.com
Advertisements

Polska Jedność Szlachecka

MENU Home O Nas O Nas Stan prawny Obwieszczenia Wydarzenia Historia Historia Regalia Wstąp do PJS Wstąp do PJS Oddziały Zostań Szlachcicem Kontakt Home O Nas O Nas Stan prawny Obwieszczenia Wydarzenia Historia Historia Regalia Zostań Szlachcicem Zostań Szlachcicem Wstąp do PJS Oddziały Kontakt Polska Jedność Szlachecka Chcemy by powrócił. . O Nas Bogata Historia. Bo w królu widzimy ojca narodu Czytaj więcej Wstąp do PJS. Strażnika prawa i tradycji Przejdź dalej Chcemy by wrócił bo w Królu widzimy ojca narodu strażnika prawa i tradycji Polska Jedność Szlachecka W równość między ludźmi dziś już nikt nie wierzy. Nierówność ta trwa od chwili urodzenia. Dzielą się dziś ludzie nie podług różnic i praw odziedziczonych a podług różnicy odziedziczonych obowiązków a przy takim ujęciu sprawy rola głównego zrębu organizującej się elity społecznej przypaść może i powinna szlachcie tym bardziej że jej za stan kastowo zamknięty nie uważamy takim bowiem nie jest i nigdy nie była. Aby tę rolę móc spełnić musi szlachta przede wszystkim wyjść ze stanu bierności z wstydliwego chowania swego szlachectwa w życiu publicznym z marazmu w jakim go pogrążyło długotrwałe hołdowanie demokratycznym utopiom. Konieczność zerwania z tymi utopiami jest tym większa że demokratyczna idea dla której nasi przodkowie nieraz śmierć ponosili uległa zwyrodnieniu i dziś nie z demokracją a w przystrojoną w jej pióra ochlokracją z jednej strony a z antydemokratycznym komunizmem z drugiej mamy do czynienia. Ludgard hr. Grocholski Do szlachty polskiej.
Advertisements


Polska Jedność Szlachecka (PJS) została powołana 3 sierpnia 2020 r w Złotowie przez 3 przedstawicieli rodów szlacheckich. Jedynym celem Polskiej Jedności Szlacheckiej jest bezwarunkowe wdrożenie postanowień Konstytucji 3 maja 1791 a w szczególności poprzez realizację art. VII doprowadzenie do Koronacji Królewskiej prawowitego następcy tronu lub Wolnej Elekcji. Chcemy by wrócił bo w królu widzimy ojca narodu strażnika prawa i tradycji. Wstąp do PJS Szlachta Polska Stan Prawny Ustawa Rządowa z 3 maja 1791 r. (Konstytucja 3 Maja) fragment II. SZLACHTA ZIEMIANIE Szanując pamięć przodków naszych jako fundatorów rządu wolnego stanowi szlacheckiemu wszystkie swobody wolności prerogatywy pierwszeństwa w życiu prywatnym i publicznym najuroczyściej zapewniamy szczególniej zaś prawa statuta i przywileje temu stanowi od Kazimierza Wielkiego 3 Ludwika Wegierskiego 4 Wladyslawa Jagielly 5 i Witolda brata jego Wielkiego ksiecia litewskiego 6 nie mniej od Wladyslawa 7 i Kazimierza Jagiellonczykow 8 od Jana Alberta 9 Aleksandra 10 i Zygmunta 11 Pierwszego braci od Zygmunta Augusta 12 ostatniego z linii jagiellońskiej sprawiedliwie i prawnie nadane utwierdzamy zapewniamy i za niewzruszone uznajemy. Godność stanu szlacheckiemu w Polszcze za równa wszelkim stopniom szlachectwa gdziekolwiek używanym przyznajemy. Czytaj więcej Ważne informacje Obwieszczenie Data 2020 09 07 Szlachta wprowadzenie Czytaj Data 2020 09 07 Europejska Szlachta Czytaj Data 2020 09 07 Niemieckie Czytaj Data 2020 09 07 ZSz P Czytaj Wstąp do Polskiej Jedności Szlacheckiej Pobierz deklarację A teraz trochę faktów Historia Na koronację Polskiego Króla w 2022 roku wszystkie insygnia zostaną przygotowane i będzie to dar polskiego narodu. Początki Początki Od setek lat.

Szlachta Od setek lat szlachectwo stanowiło przedmiot dumy jednych zazdrości pożądania i starań innych. Proces formowania się stanu szlacheckiego w Polsce miał wiele etapów. Początków szlachectwa jako stanu należy upatrywać w czasach ustroju plemiennego. W wyniku naturalnej selekcji wyłoniono tych co bronią czyli jednostki z natury rzeczy odważne i przedsiębiorcze o cechach przywódczych. Władcy plemienni naczelnicy później kneziowie formalizowali ten naturalny dobór przez powoływanie wojów do swoich drużyn a wyróżniających się nagradzali funkcjami i dobrami. Takie w dużym skrócie były prawdopodobnie początki. Czytaj więcej 1795 1795 Klejnoty Koronne Regalia Był rok 1795. Noc z 3 na 4 października cicha i bezksiężycowa. Dokładnie za trzy tygodnie Rzeczpospolita zniknie z mapy Europy zostanie podpisany ostatni traktat rozbiorowy kładący kres Jej istnieniu. Królewskim miastem Krakowem od niemal półtora roku rządzi gubernator pruski Antoni von Hoym.

Tej właśnie nocy w asyście oficerów podjeżdża powozem na Wawel by zrealizować swój obmyślony od dawna plan włamania się do skarbca koronnego i zabrania stamtąd najcenniejszych klejnotów polskiej monarchii. Gubernator Von Hoym objął władzę w Krakowie po wejściu do miasta wojsk pruskich po upadku Insurekcji Kościuszkowskiej. Nie mając kim bronić miasta królów pułkownik Ignacy Wieniawski uciekł pozostawiając krakowską ludność oraz skarby Wawelu na pastwę Prusaków. Czytaj więcej Ważne informacje Wydarzenia 2020 09 07 Na skraju Imperium Książkaz gatunku tzw. autentyków. Oryginalny pamiętnik polskiego szlachcica kresowego Mieczysława Jałowieckiego (1876 1963) wysokiego urzędn. Czytaj więcej 2020 09 07 Do szlachty polskiej Do szlachty polskiej Ludgard hr. Grocholski Poniższa odezwa ukazała się w 1930 roku w periodyku Herold redagowanym przez Ludgarda hr. Grocholskiego. D.

Czytaj więcej 2020 09 07 SZLACHTA ZAGRODOWA DR ALEKSANDER TARNAWSKISZLACHTA ZAGRODOWA W POLSCEPOŁUDN1 OWO WSCHODN1 EJMATERIAŁY D O BIBLIOGRAFIILWWWYDAWNICTWO KOMISJI NAUKOWEJ SE. Czytaj więcej Napisz do nas Kontakt POLSKA JEDNOŚC SZLACHECKA ul. Leszczyńskiego 4 25 50 078 Wrocław 48. (Whats App lub Viber) biuro pjspol. Com Wyślij Chcemy by wrócił bo w Królu widzimy ojca narodu strażnika prawa i tradycji. Copyright 2020 pjspol. Com O PJS O Nas Stan prawny Obwieszczenia Wydarzenia DOŁĄCZ Zostań Szlachcicem Wstąp do PJS Oddziały Kontakt INFORMACJE Regulamin Polityka prywatności Cookies Home O Nas Stan prawny Obwieszczenia Historia Regalia Wstąp do PJS Oddziały Zostań Szlachcicem Wydarzenia Kontakt. Kontakt. .

Ocena: 4.60/5 Głosów: 10

Contact: admin@centraleuropeaninformation.com