Central Europe Information Central Europe Information » »

Tytuł:
Miasto Suwałki - Suwalski Serwis Informacyjny - suwalki.info i wiesz więcej...
Miasto Suwałki - Suwalski Serwis Informacyjny - suwalki.info i wiesz więcej...
WWW:
http://www.suwalki.info
Tagi:
suwalki info, suwałki, suwałki wiadomości, suwałki imprezy, suwałki praca, suwałki ogłoszenie, suwałki nieruchomości, suwałki forum, suwałki newsy
Opis:
Suwalki.info - tu dowiesz się o wydarzeniach z Suwałk i okolic, znajdziesz pracę, umieścisz ogłoszenie i podyskutujesz z mieszkańcami.
Advertisements

Miasto Suwałki - Suwalski Serwis Informacyjny - suwalki.info i wiesz więcej...

Reklama w suwalki. Info dodaj do ulubionych ustaw jako stronę startową Login Hasło Rejestracja Zaloguj Dołącz do nas na facebooku Dołącz do nas na nk Strona Główna Ogłoszenia Katalog Firm Pasaż Handlowy Forum Reklama 1 2 3 4 5 Dwa lata pod znakiem obwodnic Infrastruktura to jedna z głównych kwestii nad którymi pochylała się podczas swojej pierwszej kadencji w Sejmie posłanka Bożena Kamińska. W poniedziałek 2 grudnia podsumowała półmetek działalności parlamentarnej. Mówiła o swoich dokonaniach planach i o konsekwencjach złamania partyjnej dyscypliny. 1 2 3 4 5 Konkurencyjność Suwałk ucierpiała Nie ma zgody całej Rady Miejskiej na podniesienie podatku od nieruchomości. Uchwałę przegłosowano jednak Grzegorz Gorlo dobitnie uzasadnił sprzeciw swojego klubu. Uważa że podwyżki wpływają negatywnie na konkurencyjność miasta. Świadczy o tym wygasająca ulica Kościuszki. 1 2 3 4 5 Okroili janosikowe. W województwie wrze Wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec zapisów znajdujących się w tekście ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Tak brzmi stanowisko radnych sejmiku naszego województwa.
Advertisements


Decyzją Sejmu RP podlaskie traci blisko 12 5 mln zł. To poważny cios dla regionu. 1 2 3 4 5 Problemy szkół powszednie Polska oświata przeżywa kryzys. Zmiany proponowane przez rząd tylko pogłębiają zapaść. Pedagodzy protestują narażając się na społeczną niechęć. Uczniowie są trudni rodzice niezadowoleni a radna Jabłońska zauważyła że w suwalskich szkołach brak specjalistów za to być może panuje wszawica. 1 2 3 4 5 Co się dzieje w PWSZ To pytanie zadał zaniepokojony radny Zbigniew De Mezer. Z jego ustaleń wynika że suwalska uczelnia przejmując Bursę Szkolną nie wywiązała się z warunków zawartej umowy. Radny zauważył że pensje pracowników placówki przekształconej w akademik zostały obniżone. 1 2 3 4 5 Radni drążą trudne tematy Suwalscy radni nareszcie na forum publicznym zaczęli poruszać problematyczne często niewygodne dla rządzących kwestie.

Władze miasta zostały zobowiązane do ustosunkowania się m. In. Do tematu braku porozumień z PKP konfliktu związanego z torem kartingowym czy wszawicy w szkołach. 1 2 3 4 5 Dalszy rozwój czy oszczędności Za rok wybory samorządowe. To ostatni moment aby zawalczyć o elektorat. Władze Suwałk nie będą przekonywać do siebie inwestycjami. Rok 2014 ma być czasem stabilizacji. Inaczej wygląda budżet województwa priorytet to rozwój. Orężem suwalskich władz są natomiast oszczędności. 1 2 3 4 5Dość tego w Suwałkach Trwają boje o zapisy w Karcie Nauczyciela oraz o kształt ustawy oświatowej.

Rząd chce by o kwestiach takich jak awans i warunki zatrudnienia decydował samorząd. Nauczyciele w całym kraju protestują. Suwalski oddział ZNP przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Dość tego. 1 2 3 4 5 Bitwy o ogrzewanie Kontrowersje wokół dopłat za ogrzewanie w SSM nie ustają. Mieszkańcy którzy oszczędzają na ogrzewaniu otrzymują gigantyczne dopłaty. Odpowiadać za to ma system podzielnikowy. Jednak zmiana systemu na ryczałtowy w praktyce okazuje się bardzo trudna. 1 2 3 4 5 Degeneracja w I LO Co niepokojącego dzieje się z I Liceum Ogólnokształcącym Zdaniem radnego Grzegorza Gorlo w szkole trwa degeneracja oświatowa. Radny poruszył temat na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Według dyrekcji taka opinia jest krzywdząca i podważa wieloletni dorobek I LO.

Foto Wideo Earl Thomas oczarował publicznośćVI Suwałki Basket Challenge Wielki jubileusz muzyczny Zakopower obudził suwalczan Miejskie obchody Święta Niepodległości REKLAMA dodaj Imprezy Kino Konesera w Cinema Lumiere Dwa życia Czwartek pod znakiem Disco Polo w Fantasy Park Dancing z muzyką na żywo w Fantasy ParkKadisz dla wernisaż wystawy malarstwa Wiesława SzumińskiegoŻubroffka. Pokaz filmów z Litwy Informacje Hotele Gastronomia Urzędy Spis szkół Telefony zaufania Rozkład ZKM Rozkład PKP Rozkład PKS Korporacje TAXI REKLAMA Apteka dyżurująca Apteka dyżurująca ul. KOŚCIUSZKI 78 tel. (87) 565 11 48 INFORMACJA REKLAMA Wiadomości wszystkie z życia miasta sport kultura Święto inne niż wszystkie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przypada właśnie dziś 3 grudnia. To okazja do zastanowienia się w jaki sposób troszczymy się o ludzi dla których los nie był łaskawy. Czy specjalne programy i ulgi sprawiają że suwalscy przedsiębiorcy chętniej zatrudniają niepełnosprawnych azet 03. 12. 2013 więcej komentarz 1 Zbrodnia w Bakałarzewie Mała miejscowość nieopodal Suwałk stała się scenerią brutalnego zabójstwa. Poszło o pieniądze. 33 letni mieszkaniec powiatu suwalskiego targnął się na życie 41 letniego przedsiębiorcy z Bakałarzewa.

Ofiarę znaleziono zakopaną na terenie pobliskiej żwirowni. Mężczyzna zginął od kilkunastu ciosów nożem. Azet 03. 2013 więcej komentarz 1 30 tysięcy zł za wsparcie Misia Osoby które mają pomysł na wyjątkowe przedsięwzięcie turystyczne powinny uwzględnić w nim markę Pogodnych Suwałk. Dzięki temu od prezydenta miasta dostaną wsparcie w wysokości nawet do 30 tys. Zł. Na najwyższą dotację mogą liczyć pomysłodawcy nowych produktów turystycznych. 2013 więcej komentarz 1 Dach w kręgu podejrzeń Kontrabandę ukrytą w podłodze naczepy wywąchają psy a w dachu Okazuje się że zapobiegawczy przemytnik nie docenił obeznania miejscowych celników w konstrukcjach naczep. Służba z Budziska od razu się zorientowała że z dachem jest coś nie tak. Pojazd prześwietlono i wykryto przemyt wart 350 tys.

2013 więcej komentarz 1 Studio nagrań z bluesem w tle Studio nagraniowe w którym można by realizować własne projekty muzyczne marzy się suwalskiej młodzieży. Już wiadomo że takie powstanie. Dyrektor SOK Bożena Kamińska poinformowała że pozyskano blisko 2 mln zł na organizację Suwałki Blues Festival część środków pójdzie właśnie na studio nagrań. 2013 więcej komentarz 1 Młodzież suwalska aktywacja Jak pobudzić młodych do skuteczniejszych działań na rynku pracy. PUP w Suwałkach ma specjalny program. Dziś rusza projekt Aktywizacja zawodowa suwalskiej młodzieży. Osoby które nie przekroczyły trzydziestki mogą liczyć na poradnictwo szkolenia zawodowe i staż. Azet 02. 2013 więcej komentarz 1 Zapominalski amator bmw Auto o wartości dwóch mieszkań czyli bmw warte blisko 330 tys. Zł stało zaparkowane przed jednym z bloków przy ul.

1 Maja. Wzbudziło podejrzenia suwalskiej policji. Okazało się że 41 letni suwalczanin wypożyczył samochód w jednej z niemieckich firm i zapomniał zwrócić w terminie. 2013 więcej komentarz 2 Konkurencyjność Suwałk ucierpiała Nie ma zgody całej Rady Miejskiej na podniesienie podatku od nieruchomości. 2013 więcej komentarz 3 Gdzie nowe schetynówki Sieć komunikacyjna w naszym regionie jest słabo rozwinięta. Nie dziwi zatem duże zainteresowanie naborem wniosków na budowę schetynówek. Wpłynęło ich do PUW aż 107. Wartość zgłoszonych inwestycji wynosi blisko 225 mln zł. Wśród nich znalazła się przebudowa ulicy Nowomiejskiej w Suwałkach. 2013 więcej komentarz 1 Na święta pożyczaj rozsądnie Choinka dekoracje prezenty Boże Narodzenie to czas wyjątkowy.

Lubimy jak mają odpowiednią oprawę. Bywa jednak że w ferworze zakupów nieco się przeliczymy z możliwościami. Wówczas sięgamy po wsparcie instytucji finansowych. Warto wiedzieć kto proponuje najkorzystniejsze warunki. Red 02. 2013 więcej komentarz 1 strony 1 2 3 4 5 . . 418 następna strona Twój Blues. Mile zaskoczy was cena biletów. Azet 20.

2013 więcej komentarz 2 Zakopower obudził suwalczan Podhalańska nuta z rockowym uderzeniem doskonale się przyjęła na Suwalszczyźnie. Świadczy o tym żywiołowy odbiór koncertu Zakopower w SOK. Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność która wyjątkowo entuzjastycznie przyjęła Sebastiana Karpiel Bułeckę z ekipą. Wrażenia niezapomniane. Red 18. 2013 więcej komentarz 8 Muzyczny miszmasz weekendowy Od disco poprzez reggae aż po refleksyjnego rocka w góralskim wydaniu. Weekendowe muzyczne propozycje zachwycają różnorodnością. Atrakcje teatralne i plastyczne czekają w SOKu na całe rodziny. Wydarzeniem tygodnia będzie koncert Zakopower. Kto chce usłyszeć Sebastiana Karpiel Bułeckę azet 14.

2013 więcej komentarz 1 Góralski rock na Suwalszczyźnie Po debiucie Zakopower nie było wątpliwości że objawił się nowy talent. Możliwości wokalne i muzyczne Sebastiana Karpiel Bułecki zachwyciły. Wielką niewiadomą było natomiast jaką drogą podąży artysta. W niedzielę suwalczanie będą mogli się przekonać że wprawdzie poszedł boso ale nie na skróty. Azet 13. 2013 więcej komentarz 1 Uroczyście i nastrojowo Przed nami kolejny długi weekend i proporcjonalnie więcej atrakcji. Przewidziane są ważne wydarzenia kulturalne i sportowe. Nie zbraknie doskonałej rozrywki. Bardzo bogaty program przygotowano z okazji obchodów Święta Niepodległości. Azet 07.

2013 więcej komentarz 15 Nowe technologie dla bibliotek Wyjątkowa aktywność radnych na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Suwałkach objęła nie tylko lotnisko czy utrudnienia komunikacyjne ale również kwestię czytelnictwa. Okazuje się że stoi przed nami szansa na gruntowną modernizację biblioteki publicznej w Suwałkach oraz filii na terenie miasta. Mak 04. 2013 więcej komentarz 2 strony 1 2 3 4 5 . 56 następna strona Malow wspiera też piłkarski klub Wigry Suwałki. Od prezydenta naszego miasta Henryk Owsiejew otrzymał tytuł Mecenasa Suwalskiego Sportu. Azet 28. 2013 więcej komentarz 3 Stawiamy na siatkówkę Pierwszy w województwie i jeden ze 130 które zaplanowano w całym kraju. Wczoraj w Suwałkach do życia powołano Siatkarski Ośrodek Szkolny. Inicjatorzy przedsięwzięcia chcą zainspirować młodzież do gry w siatkówkę.

Właśnie ta dyscyplina może stać się naszą dumą narodową. 2013 więcej komentarz 3 Badminton rozsławia od 25 lat Ważne wydarzenie nie tylko dla suwalskiego sportu czeka nas w najbliższy weekend. Uroczystości związane z ćwierćwieczem istnienia obchodzi Suwalski Klub Badmintona. To szczególna rocznica. Zawodnicy klubu odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej i rozsławiają nasze miasto. Azet 23. 2013 więcej komentarz 3 strony 1 2 3 4 5 . 58 następna strona inne niż wszystkie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przypada właśnie dziś 3 grudnia. 1384 następna strona na te przedmioty decyduje się ponad 35 rodzicó. Do dwóch razy sztuk niepowodzenie podczas rekrutacji na studia to porażka trudna do przełknięcia ale nie sytuacja bez wyjścia.

Nawet gdy podczas pier. Prace nad budynkami zeroenergetycznymi dzięki porozumieniu Podlaskiego Centrum Budownictwa Pasywnego i Wschodniego Klastra Budowlanego jeszcze w tym roku rozpoczną się p. Dodaj Pasaż handlowy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ dodaj Ogłoszenia Biznes 30 Budownictwo 322 Dla dziecka 377 Dom i ogród new Do lubu 96 Foto new Hobby 45 Meble 138 Moda new Motoryzacja 1087 Nauka 98 Nieruchomoci 1649 Oddam 90 Praca 922 Przejazdy 121 Rolnictwo 279 Sport i rekreacja 56 Sprzt komputerowy 144 Sprzt RTV AGD 137 Telefony komrkowe 156 Towarzyskie 306 Turystyka 394 Uroda i zdrowie 56 Usugi 157 Zgubiono znaleziono 17 Zwierzta 283 Inne 135 Cinema Lumiere Dzisiaj (03. 2013) Kraina lodu Seanse 12 15 15 15 Kraina lodu 3 DSeanse 9 30 14 00 16 15 Last Vegas Seanse 13 15 20 30 Igrzyska śmierci W pierścieniu ognia Seanse 9 30 14 15 17 00 19 45 Kapitan Phillips Seanse 20 00 Papusza Seanse 17 30 Dwa życia Seanse 18 30 najpopularniejsze 1 21541 GBP 5 08111 RUB 0 0932 Start strona główna ogłoszenia forum reklama Aktualności wiadomości artykuły wywiady fotorelacje video Informacje informator medyczny urzędy szkoły taxi telefon zaufania rozkład ZKM Biznes katalog firm pasaż handlowy reklama Rozrywka imprezy horoskop Suwałki z powietrza Turystyka noclegi gastronomia rozkład PKP rozkład PKS Copyright 2004. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN 2080 6701 Redakcja Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112 c lok. 4 16 400 Suwałki Serwis suwalki. Info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników tel 87 730 5991 e mail redakcja suwalki. Info marketing suwalki.

Info projekt i wykonanie . Kontakt. .

Ocena: 4.30/5 Głosów: 8

Contact: admin@centraleuropeaninformation.com