Central Europe Information Central Europe Information » »

Tytuł:
Zdrowie pojmowane holistycznie, nie daj się hegemonii wąskiego traktowania
Zdrowie pojmowane holistycznie, nie daj się hegemonii wąskiego traktowania
WWW:
http://www.lepszezdrowie.info
Advertisements

Zdrowie pojmowane holistycznie, nie daj się hegemonii wąskiego traktowania

Zdrowie energia siła i radość. Startowa Dziękuję Nowości English Pro Anty Inne Englisharticles Onas Współpraca Linki Polecamy Ściągnijsobie Zastrzeżenie Strona startowa Powracamy do zdrowia głównie dzięki miłości. Paracelsus Witaj w świecie lepszego zdrowia (jeśli czytałeś tę stronę sugerujemy przejście do Nowości) Ta witryna ma na celu propagowanie zdrowia w ujęciu holistycznym. Co to znaczy Nie wdając się w szczegółowe definicje i podziały (co będzie przewijało się w wielu artykułach) chodzi o podejście całościowe (systemowe) do człowieka uwzględnienie aspektu ducha ciała psychiki i środowiska oraz historii danej osoby ponieważ to wszystko łącznie określa jej stan zdrowotny. Ten w istocie podstawowy i przez wieki uznawany pogląd został prawie zagubiony w czasach współczesnych. Medycyna oficjalna jakkolwiek ma niezaprzeczalne zasługi dość silnie broni szańców swoich specjalizacji (które coraz mniej się porozumiewają) oraz często zwalcza to co sprzeciwia się jejmonopolowi. Będziemy podejmowali ten kontrowersyjny temat zwłaszcza w dziale ANTY. Z drugiej strony coraz więcej lekarzy naukowców terapeutów i zwykłych ludzi dostrzega potencjał natury i nas samych. Wykorzystajmy to a łącząc co pożyteczne w naturoterapiach z tym co pożyteczne w medycynie tradycyjnej będzie nam bliżej do zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie jest to witryna specjalistyczna lecz przeglądowa i dotykająca też tematów pozornie oddalonych od medycyny jak filozofia zdrowia poczucie własnej wartości psychologia wegetarianizm ekologia itp. Inną cechą charakterystyczną tego serwisu jest to że jest prywatny autorski i niezależny tj.
Advertisements


Nie reprezentuje żadnej firmy ani organizacji co pozwala mu być trybuną obywatelską w tym przypadku ze znakiem całościowego podejścia do zdrowia człowieka i kontestacji medycyny ortodoksyjnej. Ta postawa jest w zgodzie z większością metod naturalnych w leczeniu i profilaktyce. Zalążkiem tutejszego zbioru artykułów na tematy związane ze zdrowiem były artykuły opublikowane wcześniej w innym moim serwisie www. L earn. Net. Traktuje on głównie o efektywności i rozwoju osobistym i dlatego uwzględnia także zdrowie jako warunek skutecznego działania oraz jako jeden z celów samorozwoju. Dalsze artykuły (oprócz własnych) pochodzą głównie z innych źródeł internetowych prasy książek i od partnerów. Dostęp do artykułów odbywa się poprzez menu z lewego marginesu (działy) oraz przez zagłębione menus w działach. To w jakim dziale jesteśmy pokazuje czarne zaznaczenie w lewym menu oraz przycisk do nadrzędnej (strony). Dostępna jest także lokalna wyszukiwarka.

Zapraszam serdecznie do lektur oraz do przysyłania do serwisu materiałów o zdrowiu i jego zagrożeniach. Leszek Korolkiewicz właściciel i redaktor www. Lepsze Zdrowie. Info Edytorial 1 Kryzys służby zdrowia Edytorial 2 Aspekty zdrowia Edytorial 3 Profilaktyka Dylemat człowiek ekologia klimat Share Wyszukiwarka lokalna Wyszukiwanie zaawansowane Zapisz się na Biuletyn E mail (Twoje dane sa całkowicie bezpieczne za zapis upominek) Zobacz Księgę Gości Dopisz się do Księgi Powiadamiacz Powiadom znajomego o tym serwisie (wpisz adres e mail znajomego będziesz mógł zredagować wiadomość) powiadom. 4 free. Pl Zdrowie i Fitness Share Copyright Leszek Korolkiewicz 2007 13 admin( )lepszezdrowie. Info Zastrzeżenie Licznik . Kontakt. .

Ocena: 4.00/5 Głosów: 17

Contact: admin@centraleuropeaninformation.com