Central Europe Information Central Europe Information » »

Tytuł:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
WWW:
http://www.mkidn.gov.pl
Tagi:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Programy Ministra Kultury, dotacje, stypendia, szkolnictwo artystyczne, kultura, sztuka, MKiDN, kultury, sztuki, Kultura 2007-13, Mecenas Kultury, Promesa, Punkt Kontaktowy, zabytki, fundusze strukturalne,
Opis:
Serwis internetowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Programy MKiDN, dotacje, stypendia oraz prace legislacyjne.
Advertisements

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Używamy plików cookies by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij Zamknij aby zaakceptować naszą politykę. Zamknij Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wersja dla niepełnosprawnych english version szukaj jesteś na Strona główna Ministerstwo Kultura i dziedzictwo Finanse Dziennikarze Uczniowie i studenci zobacz wszystkie Chopin i jego Europa IX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i jego Europa Od Chopina do Lutosławskiego. Tegoroczna edycja festiwalu potrwa od15 sierpnia do 1 września 2013 r. Czytaj więcej. . TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ. (02 09 sierpnia 2013)Wybitne światowe kino i muzyka. Legendarni i młodzi twórcy przedstawiciele wszelkich zawodów filmowych i muzycznych setki pokazów a także liczne koncerty. Lato w teatrzeTrwa program LATO W TEATRZE 2013.
Advertisements


Tegoroczna edycja obejmuje 31 turnusów artystycznych i odbywa się w 30 miejscowościach w całym kraju. Działania MKi DN na rzecz ochrony zabytków W latach 20072013 na prace konserwatorskie przy zabytkach MKi DN przeznaczyło ponad 1 4 miliarda złotych. Weź kulturę na wakacjeZapraszamy dzieci do udziału w wakacyjnym konkursie rysunkowym organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Zobacz wszystkie 28. 08. 2013 Warszawa Minister Bogdan Zdrojewski weźmie udział w konferencji prasowej dotyczącej 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Czytaj wicej27. 07. 2013 Kazimierz Dolny Minister Bogdan Zdrojewski weźmie udział w ceremonii otwarcia Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Czytaj wicej26. 2013 Warszawa Minister Bogdan Zdrojewski weźmie udział w plenarnym spotkaniu z uczestnikami Narady Ambasadorów RP. Czytaj wicej Nabór wniosków do Programu Konserwacja i Rewitalizacja Dziedzictwa Kulturowego 4 czerwca 2013 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił nabór wniosków do Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego współfinansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009 2014. Kwota dostępna w ramach procedury konkursowej wynosi 310 35 mln PLN. Nabór potrwa do 30 września 2013 r. Przypominamy że wsród najważniejszych kryteriów wyboru projektów są m. In. dobre przygotowanie inwestycji gotowość do realizacji ciekawy program kulturalny i edukacyjny realizowany po zakończeniu inwestycji a także wysoki wkład własny. Kryteria te będą szczególnie wysoko punktowane.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w ogłoszeniu o naborze oraz towarzyszących mu dokumentach. Informacji o naborze udziela Departament Funduszy Europejskich w MKi DN. Czytaj więcej Nabór wniosków do Programu Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego występujące jako Operator Programu Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego ogłasza II nabór wniosków w trybie konkursowym o dofinansowanie projektów na kwotę 4 080 102 EUR 16 899 782 PLN. Czytaj więcej Zmiany w szkolnictwie artystycznym I i II stopnia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opracowało koncepcję zmian w szkolnictwie artystycznym I i II stopnia. Proponowane zmiany koncentrują się na trzech kwestiach rozwijaniu gry zespołowej i pracy w zespole (przy zachowaniu szczególnej troski o najzdolniejszych uczniów) lepszej korelacji treści przedmiotów oraz większej autonomii dyrektorów w zarządzaniu szkołami. Wokół tych założeń zostały przygotowane w konsultacji z ekspertami i przedstawicielami środowisk szkolnictwa artystycznego propozycje zmian. Czytaj więcej Nowa strona Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego poświęcona prawu autorskiemu oraz medialnemu W serwisie można znaleźć informacje o obowiązujących oraz przygotowywanych polskich europejskich i międzynarodowych zmianach legislacyjnych. Na portalu został zamieszczony także zbiór orzeczeń wydanych przez polskie sądy czy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz podstawowe informacje z zakresu prawa autorskiego oraz medialnego sformułowane w przystępnej przyjaznej dla czytelnika formie. Czytaj więcej Strategia Rozwoju Kapitału Społecznego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego będący koordynatorem prac nad Strategią Rozwoju Kapitału Społecznego na lata 2011 2020 przekazuje raport podsumowujący konsultacje społeczne projektu SRKS. Czytaj wiecej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ul.

Krakowskie Przedmieście 15 17 00 071 Warszawa tel. (22) 42 10 100 Lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Zobacz wszystkie Minister Bogdan Zdrojewski i Andrzej Wajda na planie filmu Miasto 4401 08 2013 Trwa kolejny etap zdjęć do filmu o Powstaniu Warszawskim. Reżyser Jan Komasa w Konstancinie Jeziornie kręci sceny w szpitalu polowym gdzie leżą ranni powstańcy. 31 lipca plan odwiedził Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski a także reżyser Andrzej Wajda który wspominał swoją pracę nad filmem Kanał z 1957 r. Premiera Miasta 44 ma się odbyć na Stadionie Narodowym w Warszawie dokładnie za rok 1 sierpnia 2014 r. w 70 tą rocznicę wybuchu powstania. Czytaj wicej 69. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego01 08 2013 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski złożył kwiaty przy pomniku Stefana Roweckiego Grota w Warszawie. 1 sierpnia w stolicy odbyły się uroczyste obchody 69.

Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Czytaj wicej Muzeum Narodowe we Wrocławiu prezentuje zakupione w tym roku dzieła01 08 2013 Rzeźba jednego Pawła Althamera Brbel niezwykle cenne szkła barokowe i empirowe oraz naczynia porcelanowe pochodzące z wytwórni w Miśni Berlinie Moabicie i z fabryki Carla Kristera w Wałbrzychu to niektóre dzieła które wzbogaciły w tym roku zbiory Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Eksponaty kosztowały łącznie niemal 340 tys. Zł. Zakupów udało się dokonać dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czytaj wicej Ruszyła nowa NINATEKA 01 08 2013 Ponad 2 tysiące filmów i audycji o kulturze nowe tematy i łatwiejsza nawigacja. Spektakle teatralne animacje filmy dokumentalne koncerty i słuchowiska dostępne on line. Pod nowym adresem internetowym Narodowy Instytut Audiowizualny umożliwia korzystanie ze swoich archiwów. Czytaj wicej Kolejne polskie zabytki na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO25 06 2013 Wpis Kopalni Soli w Wieliczce został rozszerzony o kopalnię w Bochni i wielicki Zamek Żupny. Decyzja w tej sprawie zapadła 23 czerwca br.

Na 37. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO która odbyła się w Phnom Penh w Kambodży. Dwa dni wcześniej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wpisano drewniane cerkwie w polskim i ukraińskim regionie Karpat. Był to pierwszy wpis polskich zabytków na Listę UNESCO od 7 lat ostatnio w 2006 r. wpisano na nią Halę Stulecia we Wrocławiu. Czytaj wicej Polacy nagrodzeni w Karlowych Warach Papusza Joanny Kos Krauze i Krzysztofa Krauzego oraz Płynące wieżowce Tomasza Wasilewskiego wśród zwycięzców najważniejszego festiwalu filmowego w Europie Środkowo Wschodniej. Przeczytaj więcej na Culture. Pl Jeżeli chcesz otrzymywać newsletter Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kliknij Bez propagandy historycznej02 08 2013 Z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdanem Zdrojewskim rozmawiała Eliza Olczyk. Czytaj wicej Doroczne Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2013 Programy Ministra Program Wieloletni Kultura Katalog strat wojennych Katalog skradzionych zabytków Środki europejskie Galeria zdjęć Bi P Biuletyn Informacji Publicznej Logo ministerstwa Gwary polskie Zaproszenia na międzynarodowe wydarzenia kulturalne Pytania i odpowiedzi Sprawozdania ozz 2011 Mapa instytucji kultury Ministerstwo Kierownictwo Struktura Ministerstwa Legislacja Pytania i odpowiedzi Ochrona praw autorskich i praw pokrewnych Komisja Prawa Autorskiego Budżet ministerstwa Zamówienia Patronaty honorowe Jubileusze Praca w ministerstwie Kontakt Formularz Przygotowanie obronne Fundusze EOG Fundusze norweskie Kultura i dziedzictwo Symbole narodowe Muzeum za złotówkęInstytucje kultury w Polsce Ochrona dziedzictwa kulturowego Europejska Stolica Kultury 2016 Projekt Ostbalticum Odznaczenia Nagrody i wyroznienia Konkursy Zaproszenia na międzynarodowe wydarzenia kulturalne V4 Znak Dziedzictwa Europejskiego Pomniki historii Finanse Programy MinistraŚrodki europejskie Mecenat Stypendia Dofinansowanie do wydań z FPTPomoc socjalna Zaopatrzenie Emerytalne Twórców Planowanie i sprawozdawczość jednostek Program Wieloletni KULTURA Konsultacje w sprawie digitalizacji Konsultacje w sprawie pomocy państwa dla branży filmowej Dziennikarze Aktualności Najważniejsze informacje Kalendarium Materiały prasowe Centrum multimediów Lista ministrów kultury Newsletter Minister w mediach Akredytacje Polska Prezydencja w Radzie UEUczniowie i studenci System kształcenia artystycznego Szkoły artystyczne Uczelnie artystyczne Projekt Każde dziecko jest inne Zmiany w szkolnictwie artystycznym Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Mapa serwisu Kontakt. Kontakt.

.

Ocena: 4.20/5 Głosów: 5

Contact: admin@centraleuropeaninformation.com