Central Europe Information Central Europe Information » »

Tytuł:
Oficjalna Strona Urzędu Gminy Kościelisko
Oficjalna Strona Urzędu Gminy Kościelisko
WWW:
http://www.koscielisko.com.pl
Tagi:
kościelisko, gmina, urzad gminy, powiat tatrzańśki, gmina kościelisko, witów, dzianisz
Opis:
- Oficjalna Strona Urzędu Gminy Kościelisko
Advertisements

Oficjalna Strona Urzędu Gminy Kościelisko

XGMINA KOŚCIELISKO OFICJALNA STRONA O GMINIE HISTORIA POŁOŻENIE DZIANISZ HISTORIA POŁOŻENIE PARAFIA RADA SOŁECKA KOŚCIELISKO HISTORIA POŁOŻENIE PARAFIA RADA SOŁECKA WITW HISTORIA POŁOŻENIE PARAFIA RADA SOŁECKA SAMORZĄD TERYTORIALNY URZĄD GMINY INSTYTUCJE GMINNE OŚWIATA KULTURA SPORT I TURYSTYKA GMINY PARTNERSKIE ORGANIZACJE POZARZĄDOWE AKTUALNOŚCI STUDIUM I PLANY ZAGOSPODAROWANIA REALIZOWANE PROJEKTY Gmina Kościelisko brama do Tatr Zachodnich podnóże Pasma Gubałowskiego to jeden z najpiękniejszych podgórskich obszarów w Polsce. Istniejąca już od roku 1867 zmieniała swoje administracyjne granice łącząc się bądź to z Chochołowem bądź z Gminą Tatrzańską. Reaktywowana w roku 1994 z trzema wsiami (Kościelisko Witów i Dzianisz) w składzie trwa tak do dziś. Swoje gniazda i korzenie ma tu wiele potężnych rodów góralskich tu można się zetknąć z reliktami kilkuwiekowej historii żywą tradycją autentyczną ludową sztuką zabytkami gospodarki polaniarskiej wielością znikłych już gdzie indziej starodawnych rzemiosł i ewenementem jakim jest jedyna w Polsce Wspólnota Leśna Uprawnionych Ośmiu Wsi z siedzibą w Witowie. Tu widać że jałowa skalna ziemia zrodziła niepowszechne postaci które trwale wpisały się w dzieje Podhala. O niebywałych walorach turystycznych kościeliskiej okolicy stanowią urzekające piękno i rozmaitość rzeźby terenu mnogość wychodzących stąd szlaków świetnie rozwinięta baza noclegowa i sportowa infrastruktura. Tekst Anna Szopińska fot. Wojciech Smolak AKTUALNOŚCI Wystawa malarstwa na szkle autorstwa Marii Lipień 5 Sierpnia 2013 16 16 Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wystawę malarstwa na szkle z serii Debiuty. Maraton Zumby i Salsy oraz kurs pierwszej pomocy 5 Sierpnia 2013 12 55 Latem w Gminie Kościelisko 30 Lipca 2013 10 18 Zapraszamy serdecznie do udziału w imprezach koncertach i warsztatach XIII Witowiańska Watra za nami. . 31 Lipca 2013 15 33 Za nami kolejna Witowiańska Watra w tym roku po raz trzynasty bawiliśmy się w Witowie.
Advertisements


Organizatorami tej imprezy są Związek Podhalan Oddział Witów Ochotnicza Straż Pożarna w Witowie Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko i Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury. Witowiańska Watra włączona jest w cykl imprez odbywających się w okresie wakacji na Podhalu pod nazwą Tatrzańskie Wici. Cudowna Moc Bukietów ogłoszenie o konkursie 30 Lipca 2013 15 51 Prezes Stowarzyszenia Instytut Dziedzictwazaprasza na konkurs Cudowna moc bukietów który odbędzie się w dniu 15. Sierpnia br na Małym Rynku w Krakowie i w Podstolicach. OSP z Dzianisza Górnego w gronie 25 najlepszych drużyn pożarniczych w Europie. 29 Lipca 2013 12 15 Takiego sukcesu strażacy z regionu Podtatrza nie osiągnęli jeszcze nigdy. Drużyna OSP z Dzianisza Górnegow skład której weszli druhowie Wojciech Gruszka Krzysztof Michniak Adam Kukulak Marek Michniak Wojciech Gruszka Krzysztof Staszel Edward Gruszka Janusz Kukulak Łukasz Gruszka i Zbigniew Truchan znalazła się w tzw. Złotej strefie w gronie 25 najlepszych drużyn pożarniczych w Europie i wróciła ze złotym medalem z 15. Międzynarodowych Zawodów Sportowo Pożarniczych które odbyły się w dniach 14 21 lipca w Miluzie (Francja). .

WAKACYJNE WARSZTATY Z GOKR KOŚCIELISKO 1 Lipca 2013 16 01 Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko jak co roku zaprasza na bezpłatne Wakacyjne warsztaty dla dzieci i dorosłych (haft matematyczny quilling tkactwo masa solna) Projekt Kobiety Liderki Obywatelki ogłoszenie 17 Lipca 2013 00 00 Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLin EU z Krakowa oraz Fundacja Kobieta w Regionie z Tenczynka rozpoczęły realizację Projektu Kobiety Liderki Obywatelki współfinansowanego ze środków Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy i zapraszają do bezpłatnego udziału w projekcie Otwarty Konkurs Ofert na realizację zadania z zakresu dowozu dzieci niepełnosprawnych. 11 Lipca 2013 15 44 Wyposażenia nieruchomości w pojemniki i worki 21 Czerwca 2013 14 58 Archiwum KALENDARZ IMPREZ W GMINIE KOŚCIELISKO lato 2013 Informacje dotyczące nowych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Kościelisko 2013 AKCJA NIE DLA CZADU ProgramBudowyDróg Krajowych w latach 2010 2015 Postanowienie Burmistrza Miasta Zakopane w sprawie budowy Obwodnicy Zakopanego Inwestycje Gminy Kościelisko w latach 2007 2010 Aktualizacja bazy kwaterodawców ważne Dofinansowanie do wywozu azbestu Obiekty noclegowe zarejestrowane w bazie kwaterodawców Gminy Kościelisko których właściciele zaktualizowali dane i wyrazili zgodę na ich przetwarzanie. Zobacz Działalność gospodarcza nowe zasady GUS badania dotyczące gospodarstw rolnych informacja RUSZYŁATRASA BIEGOWA W KOŚCIELISKU FILM Z OTWARCIA Dyslokacja punktów pomiarowych FOTORADAR Zmiana ustawy o ewidencji ludnośc System powiadamiania mieszkańców Podhalańska Lokalna Grupa Kapitałowa Miesiąc i rok 08 2013 miesiąc rok Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1999 2013 MATinternet Zakopane Powered by Ant Cms. Kontakt. .

Ocena: 4.10/5 Głosów: 5

Contact: admin@centraleuropeaninformation.com